Dominika

dominikaDominika o sobie:

Mam na imię Dominika, od urodzenia, czyli już 18 lat zmagam się z nieuleczalną chorobą jaką jest mukowiscydoza.

Głównym objawem jest ciągły kaszel, duszności z powodu dużej ilości wydzieliny w płucach. Choroba tak bardzo wyniszczyła mój organizm, że zostałam poddana operacji usunięcia jednego płuca. Teraz żyję z jednym płucem. W przyszłości będzie konieczny przeszczep płuca. W tym roku byłam na kwalifikacji w klinice w Zabrzu i obecnie czekamy na decyzję lekarzy, czy podejmą się tego przeszczepu w Polsce. W innym przypadku będzie konieczny przeszczep za granicą – co wiąże się z ogromnymi kosztami.

Każdego dnia muszę wykonywać dużo zabiegów: inhalacje i drenaże trzy razy dziennie oczyszczające płuca, rehabilitacja plus garść leków na śniadanie i kolację. Do zabiegów tych potrzebny jest odpowiedni sprzęt, który jest bardzo drogi. Wszystko musi być sterylne, dlatego konieczne jest częste wymienianie nebulizatorów, rurek, masek itp.

Z powodu obniżonej odporności często łapię różne infekcje i przeziębienia, co kończy się systematycznymi wizytami w szpitalu. Oddychanie sprawia mi bardzo dużą trudność - w nocy muszę spać pod tlenem.

Leczenie mojej choroby jest bardzo kosztowne. Nie poddaję się jednak i wierzę, że są dobrzy ludzie, którzy mogą mi pomóc i bezinteresownie wesprzeć.

Bardzo Proszę o Pomoc i Wsparcie!

Wszystkim bardzo dziękuję!!
DOMINIKA


domini

 

Facebook

Menu witryny