III Dzień Edukacji Obywatelskiej / 24.06.2015

       Dnia 24 czerwca skorzystaliśmy z zaproszenia i mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Forum Obywatelskim, jakim było spotkanie w ramach Dnia Edukacji Obywatelskiej (DEO) zorganizowanego przez Urząd Gminy w Łukowie. Była to III edycja tego wydarzenia. W spotkaniu udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów, opiekunowie samorządów uczniowskich, osoby zaangażowane w działalność szkolnych kół charytatywnych i wolontariackich oraz dyrektorzy szkół gminy Łuków.
Tematem głównym tegorocznego DEO był wolontariat. Gośćmi specjalnymi spotkania byli Justyna Orłowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Lublinie, Magdalena Kaczor działająca w wolontariacie misyjnym i reprezentujący Fundację Cegiełkowo Pasja i Pomoc - Marcin Rychta.
            Justyna Orłowska wprowadziła uczestników spotkania w zagadnienie wolontariatu prezentując jednocześnie działania realizowane przez Centrum Wolontariatu w Lublinie.
            Marcin Rychta w swoim wystąpieniu podkreślił, że w pracy wolontariackiej najważniejszą sprawą jest zauważanie potrzeb drugiego człowieka. „Nawet jeśli masz mało – wciąż masz wystarczająco dużo by to podzielić” – tym się kierujemy i do tego będziemy przekonywać jako Fundacja.
Nawiązując do misji zaprezentowanej przez p. Marcina Rychtę – w świat i realia wolontariatu misyjnego wprowadziła uczestników spotkania p. Magdalena Kaczor działająca w wolontariacie misyjnym Salvator.    
Na koniec spotkania w ramach panelu dyskusyjnego swoimi doświadczeniami na polu działalności dobroczynnej podzielili się przedstawiciele kół wolontariackich ze szkół Świdrach, Zalesiu, Strzyżewie oraz Gołaszynie.  
Organizatorom spotkania serdecznie dziękujemy za zaproszenie i składamy gratulacje za bardzo profesjonalną organizację wydarzenia.
obywatel
obywatel 3
obywatel 4 zbiorobywatel 2
 

Facebook

Menu witryny