Zadanie publiczne – Profilaktyka w praktyce.

Dnia 7 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie im. gen. Wł. Sikorskiego zainaugurowaliśmy cykl warsztatów profilaktycznych motywujących dzieci i młodzież do aktywnego i wartościowego spędzania wolnego czasu - ,,Wychodzę z sieci”. Projekt jest owocem współpracy Szkoły, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie, (która projekt finansuje) oraz Fundacji – organizacji pozarządowej działającej w sferze działań pożytku publicznego, która autorski projekt koordynuje i realizuje.

Zajęcia poprowadził Pan Paweł Przewoźny szerzej w kręgach młodzieżowych (i  nie tylko) znany jako ,,Under” – twórca filmowy, raper, profilaktyk-motywator; podczas spotkania dzielił się swoimi bogatym doświadczeniem życiowym, zaszczepiał w młodzieży pozytywną chęć i energię do działania i poszukiwania własnych dróg oraz pasji opartych na pozytywnych wartościach. W  warsztatach udział wzięli uczniowie klasy ósmych.                      W przeplatanej humorem opowieści, językiem młodzieżowej ,,nawijki’’ dowiedzieliśmy się spraw naprawdę ważnych i popartych osobistym doświadczeniem ,,Undera’’. Marihuana i dopalacze wcale nie są ,,cool’’              i kłamstwem jest, że poprawiają komfort i ułatwiają sukces... Nałogowe doznania uznane za przyjemne trwają tylko chwilę, by potem zagarnąć młodego człowieka na stałe w świat mroku, choroby, bierności i apatii… Prawdziwy ,,haj’’ to hobby i pasja wolna od nałogów i uzależnień, pełna prawdziwych zdarzeń, prawdziwych emocji, prawdziwych ludzi… I co najważniejsze: Każdy ma swój talent, którym może zadziwić świat! Ten pozytywny przekaz, dostosowany do odbiorców, ukazanie drogi życiowej, gdzie może zdarzyć się dużo dobrego, jeśli umiemy odrzucić zło… Przekonanie i przykład, że można zdobyć szczyty ciężką pracą, był cudowną lekcją profilaktyki przez duże P!

Panie Pawle dziękujemy za spotkanie i przesłanie – SZACUN :) ! Podziękowania kierujemy również do Pana Maciej Nurzyńskiego – radnego Rady Miasta Łuków, który był obecny na inauguracyjnym spotkaniu,                    w praktyce pokazując, że współpraca NGO-sów z Samorządem to realna wartość, w którą warto się angażować. 

Wkrótce relacje z kolejnych spotkań!   //  Marcin Rychta